Sklepy firmowe w piekarni i cukierni

Specjalistyczne oprogramowanie obsługujące sklepy firmowe w piekarni i cukierni pozwala na przyspieszenie i zautomatyzowanie procesu składania zamówień przez sklepy. Zapewnia kontrolę online nad sprzedażą i stanami magazynowymi wyrobów w punktach, a także poprawia komunikację i przepływ informacji pomiędzy biurem (centralą) a sklepami firmowymi. Dodatkowo, profesjonalny program dla cukierni i piekarni umożliwia tworzenie zaawansowanych analiz sprzedaży, dostaw i zwrotów. Dzięki temu staje się narzędziem do poprawy efektywności sprzedaży i organizacji pracy w sklepach firmowych.

Sprzedaż na terminalach POS w sklepach firmowych

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych terminali dotykowych POS operacje sprzedażowe odbywają się znacznie szybciej, niż na tradycyjnych kasach fiskalnych. Znacznie krócej trwa także nauka obsługi terminala POS – nowy pracownik jest w stanie sprawnie sprzedawać już po kilkunastu minutach nauki. Na terminalu wystawiamy paragony, paragony z NIP, a także faktury VAT (dane do faktur pobierane online z bazy GUS). Wyroby podzielone są na grupy POS, dzięki czemu możliwe jest łatwe dotarcie do dowolnej pozycji towarowej (towary mogą być prezentowane wraz ze zdjęciami). Klawisze szybkiego dostępu (tzw. hot keys) pozwalają na błyskawiczną sprzedaż najczęściej wybieranych wyrobów. System pozwala realizować i badać sprzedaż zestawów handlowych (np. kawa + pączek), a także rozliczać produkcję w sklepie (produkcja kanapek, rozliczenie sprzedaży kawy w kg, kuwety z lodami, itd.). Program dla cukierni umożliwia rejestrowanie i realizację zamówień na torty.
więcej

Zamówienia na POS – piekarnia program, cukiernia program

Zamówienia w sklepie firmowym piekarni i cukierni składane są na terminalu POS w oparciu o zdefiniowane w centrali szablony dostaw. Szablony tworzone są indywidualnie na każdy kurs/dostawę, z możliwością łącznego (lub oddzielnego) zamawiania wyrobów piekarskich i cukierniczych. Podczas tworzenia zamówienia program wyświetla dane o sprzedaży każdego wyrobu w dwóch analogicznych terminach (np. jeden i dwa wtorki wstecz). Analiza obejmuje ilości sprzedane, dostarczone i zwrócone, a także godzinę ostatniej sprzedaży i ilości pozostałe po ostatniej sprzedaży. Wykazywany jest także procent zwrotów wyrobu w wybranym okresie (np. za ostatni miesiąc). Dodatkowo, program sugeruje osobie zamawiającej tzw. autozamówienie, czyli optymalną ilość wyrobu do zamówienia.
więcej

Komunikacja sklepu firmowego z piekarnią i cukiernią

Program w biurze (w centrali) pozwala na wysyłanie wiadomości do wybranych, lub do wszystkich punktów firmowych. W podobny sposób sklepy firmowe komunikują się z centralą i pomiędzy sobą. Podczas synchronizacji terminala POS z centralą sklep firmowy otrzymuje informacje o nowych wyrobach oraz o zmianach cen sprzedaży. Dodatkowo, także o nowych promocjach i warunkach handlowych.
więcej

Sprzedaż i stany magazynowe online w sklepach firmowych

Program w cukierni i piekarni informuje o sprzedaży online wyrobów w poszczególnych punktach firmowych, ilości paragonów, a także o średniej wartości paragonu. Dodatkowo, system zapewnia pełną informację o aktualnych stanach magazynowych w sklepach, prognozuje zatowarowanie do końca dnia sprzedażowego (czy wystarczy towaru do zamknięcia sklepu?), a także informuje o bieżącym stanie gotówki w poszczególnych sklepach. Dostępna jest szczegółowa informacja o pozycjach wystawionych paragonów, o pozycjach anulowanych, przeprowadzonych remanentach, itd.
więcej

Analizy POS – program cukiernia, program piekarnia

Dane o sprzedaży w sklepach i o przepływie wyrobów pomiędzy zakładem produkcyjnym, a punktami firmowymi podlegają analizie w centrali zakładu. Osoba uprawniona otrzymuje dostęp do rozbudowanych analiz porównawczych sprzedaży w wybranych przedziałach czasowych oraz do analiz zapłat. Ma także ma możliwość definiowania i śledzenia stopnia realizacji celów sprzedażowych; zarówno ilościowych, jak i wartościowych.
więcej

Zamówienia na torty na POS, zestawienia tortów dla cukierni

Program w cukierni umożliwia definiowanie rodzajów tortów (według rodzaju biszkoptu, smaku tortu, itd). Następnie, określamy cechy tortów (np. krem, nadzienie, przełożenie, posypka, wykończenie, figurka, alkohol, napis/dedykacja, itd.). Sprzedawca w sklepie przyjmuje zamówienie rejestrując dane Klienta, szczegóły tortu, datę i godzinę odbioru, itd. Na POS dostępny jest katalog zdjęć, istnieje możliwość zarejestrowania zaliczki na tort, a także dodania zdjęcia dostarczonego przez Klienta. Istnieje też możliwość śledzenia statusu realizacji oraz – kiedy tort zostanie dostarczony do sklepu – wysłania do Klienta powiadomienia SMS o możliwości odbioru. W cukierni dostępne są zestawienia tortów na produkcję, np. ilość łączna poszczególnych tortów, ilości biszkoptów według rodzajów, itd.
więcej